Netflix, HBO, Player… Gdzie oglądać seriale?

Włączony laptop z Netflixem

Internetowe wypożyczalnie filmów stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Wśród nich prym wiedzie oczywiście Netflix dostępny niemal na całym świecie. Ile kosztuje korzystanie z takich wypożyczalni seriali online i gdzie jeszcze można oglądać filmy?

Netflix – czym jest i ile kosztuje?

Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali. Jest ona obecna niemal we wszystkich krajach na świecie poza Koreą Północną, Syrią, Chinami i Krymem. Początkowo była to wypożyczalnia, która oferowała filmy na DVD i wysyłała je pocztą. Dopiero w 2007 roku Netflix zaczął udostępniać filmy poprzez media strumieniowe. Do Polski platforma trafiła w 2016 roku i wciąż zyskuje na popularności.

Wybierając Netflix, konieczne jest zdecydowanie się na jeden z trzech abonamentów. Pierwszy z nich – Podstawowy, kosztuje 34 zł miesięcznie. W tej cenie użytkownik może oglądać produkcje w jakości SD i tylko na 1 ekranie jednocześnie. Drugi to pakiet Standard za 43 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu oglądane filmy są w jakości HD i można oglądać je jednocześnie na 2 ekranach. Trzeci to pakiet Premium za 52 zł miesięcznie. Jest to najlepszy pod względem jakości abonament, seriale ogląda się w 4K i można to robić jednocześnie aż na 4 ekranach.

Jeżeli chodzi o ofertę, Netflix jest tutaj zdecydowanym liderem. Serwis oferuje dostęp do kilku tysięcy filmów i seriali z całego świata, w tym są również produkcje oryginalne. Wśród popularnych produkcji Netflixa wymienia się „Orange is the new black”, „Stranger Things”, „The Crown”, „Narcos” czy „Dom z papieru”.

HBO GO – dlaczego warto?

HBO GO to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali dostępna na terenie krajów Unii Europejskiej. Możliwe jest skorzystanie z okresu próbnego trwającego 7 dni, zanim zdecydujemy się na wybranie abonamentu. Zrezygnować z umowy można w każdej chwili. Chcąc korzystać z HBO GO, należy płacić co miesiąc abonament w wysokości 24,90 zł. Możliwe jest wówczas oglądanie produkcji na 5 różnych urządzeniach, ale jednocześnie wyświetlać można je na 2 ekranach. A dlaczego warto zdecydować się na HBO GO? Na platformie jest coraz więcej popularnych filmów i seriali. Niektórzy rejestrują się w wypożyczalni tylko po to, żeby obejrzeć „Opowieść podręcznej”, „Wielkie kłamstewka”, „Grę o tron” czy „Czarnobyl”. Oferta HBO GO jest mniejsza niż Netflixa, ale z pewnością są tam produkcje, które warto obejrzeć.

Player – jakie ma pakiety?

Player to serwis wideo na życzenie i telewizja internetowa należący do Grupy TVN. Na stronie oglądać można wiele polskich, ale i zagranicznych produkcji. Niektóre seriale lub programy dostępne są do oglądania za darmo, inne dostępne są w abonamencie. Player oferuje wiele pakietów w różnych cenach. Podstawowy jest pakiet Start, w którym użytkownik zyskuje dostęp do kanałów TVN, TVN7 i TTV na żywo, a także do biblioteki seriali i programów VOD bez reklam. Dodatkowo otrzymuje w prezencie audiobooki. Za 30 dni korzystania należy zapłacić jedynie 10 zł. Chcąc natomiast zyskać dostęp do 15 kanałów na żywo, możliwość oglądania seriali TVN przedpremierowo i produkcji z biblioteki mediów, konieczne jest wybranie pakietu Start Extra, który kosztuje zaledwie 20 zł na 30 dni.