Netflix, HBO, Player… Gdzie oglądać seriale?

Włączony laptop z Netflixem

Internetowe wypożyczalnie filmów stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Wśród nich prym wiedzie oczywiście Netflix dostępny niemal na całym świecie. Ile kosztuje korzystanie z takich wypożyczalni seriali online i gdzie jeszcze można oglądać filmy?

Netflix – czym jest i ile kosztuje?

Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali. Jest ona obecna niemal we wszystkich krajach na świecie poza Koreą Północną, Syrią, Chinami i Krymem. Początkowo była to wypożyczalnia, która oferowała filmy na DVD i wysyłała je pocztą. Dopiero w 2007 roku Netflix zaczął udostępniać filmy poprzez media strumieniowe. Do Polski platforma trafiła w 2016 roku i wciąż zyskuje na popularności.

Wybierając Netflix, konieczne jest zdecydowanie się na jeden z trzech abonamentów. Pierwszy z nich – Podstawowy, kosztuje 34 zł miesięcznie. W tej cenie użytkownik może oglądać produkcje w jakości SD i tylko na 1 ekranie jednocześnie. Drugi to pakiet Standard za 43 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu oglądane filmy są w jakości HD i można oglądać je jednocześnie na 2 ekranach. Trzeci to pakiet Premium za 52 zł miesięcznie. Jest to najlepszy pod względem jakości abonament, seriale ogląda się w 4K i można to robić jednocześnie aż na 4 ekranach.

Jeżeli chodzi o ofertę, Netflix jest tutaj zdecydowanym liderem. Serwis oferuje dostęp do kilku tysięcy filmów i seriali z całego świata, w tym są również produkcje oryginalne. Wśród popularnych produkcji Netflixa wymienia się „Orange is the new black”, „Stranger Things”, „The Crown”, „Narcos” czy „Dom z papieru”.

HBO GO – dlaczego warto?

HBO GO to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali dostępna na terenie krajów Unii Europejskiej. Możliwe jest skorzystanie z okresu próbnego trwającego 7 dni, zanim zdecydujemy się na wybranie abonamentu. Zrezygnować z umowy można w każdej chwili. Chcąc korzystać z HBO GO, należy płacić co miesiąc abonament w wysokości 24,90 zł. Możliwe jest wówczas oglądanie produkcji na 5 różnych urządzeniach, ale jednocześnie wyświetlać można je na 2 ekranach. A dlaczego warto zdecydować się na HBO GO? Na platformie jest coraz więcej popularnych filmów i seriali. Niektórzy rejestrują się w wypożyczalni tylko po to, żeby obejrzeć „Opowieść podręcznej”, „Wielkie kłamstewka”, „Grę o tron” czy „Czarnobyl”. Oferta HBO GO jest mniejsza niż Netflixa, ale z pewnością są tam produkcje, które warto obejrzeć.

Player – jakie ma pakiety?

Seriale online to też szeroka oferta na player.pl, obejmująca zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Do najpopularniejszych należy „Billions” czy „Dexter”, a także „Chyłka”, czyli polski serial z Magdaleną Cielecką w roli głównej, który bardzo szybko zyskał rzeszę fanów.

Player to serwis wideo na życzenie i telewizja internetowa należący do Grupy TVN, dlatego niektóre odcinki można zobaczyć tu nawet przedpremierowo. Część seriali i programów dostępnych jest za darmo, inne można oglądać tylko w abonamencie. Player oferuje wiele pakietów w różnych cenach. Podstawowy to pakiet Start, w którym użytkownik zyskuje dostęp do nowych odcinków seriali i programów wcześniej niż w TV, a także do biblioteki seriali i programów VOD bez reklam. Za 30 dni korzystania z tego pakietu należy zapłacić jedynie 10 zł, trzeba przyznać, ze to niewielka kwota jak na tak spory wybór filmów i seriali. Natomiast jeśli chcemy mieć możliwość cofania rozpoczętych programów i transmisji do 2h oraz posiadać jeszcze więcej tytułów w bibliotece VOD, powinniśmy wykupić pakiet Start VOD + TV za 25 złotych na 30 dni.

Najdroższy pakiet kosztuje 70 złotych na miesiąc i zawiera pełne sezony oryginalnych produkcji CANAL+ oraz HBO, a także 44 kanały TV i wydarzenia sportowe z Eleven Sports, oczywiście wszystko to będziemy oglądać bez reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *