Paintball, park linowy…, czyli pomysły na aktywny wyjazd integracyjny

paintball

Praca stanowi bardzo ważny aspekt życia wielu z nas. Jest ona nie tylko obowiązkiem, ale i możliwością rozwoju, szansą na poznanie ciekawych ludzi, jak i… zabawę. Na tą ostatnią można liczyć zwłaszcza podczas wyjazdów integracyjnych. W jaki sposób można aktywnie spędzić czas na takiej wycieczce i poprawić przy tym więzi w zespole? Zebraliśmy najlepsze pomysły na spędzenie czasu na wyjeździe integracyjnym.

Jak aktywnie spędzić czas na wyjeździe integracyjnym?

Aktywne spędzanie wolnego czasu w większej grupie to świetna okazja do zmęczenia się i pokonania własnych słabości, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy i integracji. Bardzo ciekawym pomysłem na rozrywkę podczas wyjazdu integracyjnego jest wycieczka do parku linowego. Warto wybrać miejsce, w którym znajdują się zróżnicowane trasy, tak aby każdy z pracowników mógł skorzystać z tej atrakcji. Ciekawym pomysłem jest także wspólna wyprawa na strzelnicę. Alternatywą może być integracja podczas gry w paintball w Base Camp Istebna. To bardzo popularne miejsce, które oferuje letnie oraz zimowe rozgrywki, a także zapewnia profesjonalny sprzęt dla każdego z graczy. Dobrze sprawdza się także Laser Tag. Będąc w górach, można także zaproponować wspólną wycieczkę na szczyt, spływ kajakowy albo zorbing. Podczas wyjazdu nad morze warto zorganizować lekcje windsurfingu czy pływania na kite. Popularnym kierunkiem wyjazdów integracyjnych są Mazury. Można tam skorzystać z możliwości żeglowania. Niezwykle oryginalną rozrywką są lekcje strzelania z łuku, off road oraz poligon. Warto także przemyśleć wspólne wyjście do parku trampolin, na kręgle albo gokarty. Ponadto warto zaznaczyć, że wielu pracownikom do gustu przypaść mogą wycieczki rowerowe. Godnym uwagi pomysłem są także gry miejskie, podchody w lesie albo marsze na orientację. Można zauważyć, że rosnącą popularnością cieszą się biegi survivalowe, czyli ekstremalne biegi przez przeszkody o zasięgu ogólnopolskim, w którym udział mogą wziąć firmowe drużyny.

Pomysły na relaks na wyjeździe integracyjnym

Warto pamiętać, że integracja to nie tylko wysiłek i aktywność fizyczna, ale i relaks, który z pewnością przyda się po dniu pełnym wrażeń. Aby zachęcić pracowników do wspólnego wypoczynku, warto zaproponować im formy aktywności, które pozwolą się odprężyć i zregenerować siły. Ciekawymi propozycjami są wszelkiego rodzaju warsztaty np.: filmowe, fotograficzne, kulinarne czy malarskie. Godnym uwagi pomysłem są również wyścigi dornów lub zdalnie sterowanych autek. Dla fanów bardziej biernego wypoczynku zaproponować można sesję jogi, saunę czy zabiegi w hotelowym SPA. Uczestnicy mogą także bawić się przy grach planszowych. Podczas odpoczynku na wyjeździe integracyjnym można zrobić coś dobrego dla innych i np. wspólnie wybudować budy dla psów czy domki dla ptaków albo oddać krew. Warto zorganizować także imprezę tematyczną np. „Casino night”, „Wielki Gatsby” czy „Czary i magia” – pomysłów jest co niemiara! Dużą popularnością cieszą się także imprezowe rejsy statkiem, z kolei zimą można zdecydować się na kulig i późniejsze pieczenie kiełbasek. Warto w miarę możliwości formę imprezy dobrać do potrzeb oraz oczekiwań uczestników wyjazdu integracyjnego.

Czy warto organizować wyjazdy integracyjne?

Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny może przynieść wiele korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Podwładni czują się docenieni za swój trud wkładany w pracę, przez co jeszcze chętniej będą podejmować się nowych, być może bardziej wymagających, zadań oraz projektów. Dodatkowo integrują się między sobą i poznają lepiej. Wyjazd integracyjny może być doskonałą okazją do złagodzenia animozji, które mogły się pojawić pomiędzy pracownikami. Dodatkowo jest to dobry czas dla szefostwa na poznanie swojego teamu, np. wyłonienie liderów, a także nawiązanie z nim lepszego kontaktu. Ma ono także możliwość zobaczenia swoich pracowników w innym świetle, odkrycia ich słabych oraz mocnych stron. Organizowanie wyjazdów integracyjnych wpływa także pozytywnie na wizerunek firmy oraz przywiązanie pracownika do organizacji.

Comments

  1. Buddy

    Ja bym chętnie postrzelała z paintballa do niektórych moich kolegów i przełożonych;D myślę, że paintball to świetny pomysł na integrację!

  2. mirda

    Jak dla mnie paintball, strzelnica, szybowce, spadochrony etc. to jest to!!! Dużo lepsza atrakcja niż warsztaty czy jakieś gry terenowe. Trzeba tylko mieć szefa, który nie będzie skąpy i pozwoli się zabawić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *