Jak dobrać portfel kryptowalut do swoich inwestycji?

Telefon i laptop na biurku przedstawiają aktualny kurs kryptowalut

Inwestowanie w waluty kryptograficzne może wydawać się skomplikowane. Wymaga to od nas nie tylko pewnej wiedzy z zakresu ekonomii, ale też umiejętności typowo sprzętowej. Początkujący inwestorzy mają zagwozdkę, w jaki portfel kryptowalutowy powinni zainwestować? Obecnie na rynku jest kilka rodzajów portfeli do przechowywania walut kryptograficznych, a każdy z nich pełni inne funkcje.

Czy do inwestowania jest potrzebny portfel kryptowalutowy?

Żeby zacząć inwestować w waluty kryptograficzne, tak naprawdę portfel nie jest do tego potrzebny, bo przechowywać wirtualne waluty można nawet na giełdzie, nie jest to jednak bezpieczna opcja. Portfele krypto są jednak udogodnieniem, które podnosi komfort regularnego korzystania z wirtualnych walut. Tworzy on dla nas adres publiczny, przez co możemy przechowywać wirtualne waluty oraz je otrzymywać w bezpieczny sposób. Wirtualne waluty są całkowicie zdecentralizowane, co znaczy, że nikt nie sprawuje nad nimi kontroli, dlatego, jeśli chcemy zadbać o nasze inwestycje, powinniśmy skorzystać z portfela kryptowalutowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfela kryptowalutowego?

Przy wyborze portfela kryptowalutowego, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jeśli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie transakcji, to lepiej będzie wybrać portfel zimny, który przez większość czasu funkcjonuje w trybie offline. Jeśli zależy nam na wygodnym inwestowaniu, warto skorzystać z portfela zintegrowanego z kantorem kryptowalut, tak działa PortfelBitcoin. Nie wszystkie portfele do walut kryptograficznych są darmowe, warto też wziąć pod uwagę, czy chcemy na tym zaoszczędzić, czy kupienie portfela za kilkaset złotych jest dla nas problemem.

Mało popularne kryptowaluty

Bezpieczeństwo, cena czy przejrzystość interfejsu to nie wszystko, co ma wpływ na wybór danego portfela. Wymienione aspekty faktycznie są ważne i najlepiej by było, gdyby każdy portfel mógł się nimi pochwalić. Przy wyborze konkretnego portfela, warto też zwrócić uwagę na jego specyfikacje, a mianowicie, jakie waluty kryptograficzne dany portfel obsługuje. Jeśli planujemy inwestować w waluty wirtualne, które dopiero się rozwijają, nie są jeszcze popularne, to jest szanse, że popularne portfele kryptowalutowe jeszcze ich nie obsługują.

Niewielkie inwestycje w kryptowaluty

Jeśli zależy nam na małym inwestowaniu w wiele najróżniejszych kryptowalut, dobrze byłoby robić to w jednym miejscu, tak by nasze środki nie były w różnych miejscach. Niektóre portfele oferują sprzedaż i wymianę ponad tysiąc różnych walut kryptograficznych, warto z nich korzystać, jeśli zależy nam na równoczesnym inwestowaniu w wiele różnych walut kryptograficznych.

Jaki portfel do długoterminowego przechowywania kryptowalut?

Do inwestowania, wymiany i sprzedaży walut wirtualnych będą służyły inne portfele niż te, które w dużej mierze przeznaczone są do długoterminowego przechowywania środków. Jeśli posiadamy pewną kwotę wirtualnych walut i chcemy ją przechowywać w bezpiecznym miejscu, dobrze byłoby to zrobić w zimnym portfelu, który nie jest stale podłączony do sieci. Do tego dobry jest portfel papierowy, należy go odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać w ściśle strzeżonym miejscu, niektórzy inwestorzy takie portfele kryptowalutowe przechowują w chronionych skrzynkach depozytowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *