W jakim stylu wnętrz sprawdzą się zabytkowe meble?

Zabytkowe meble

Nie łatwo jest zaaranżować w pomieszczeniach zabytkowe meble, głównie ze względu na to, że są ekscentryczne bardzo dekoracyjne, mają wyrazisty kolor i niestandardowe wymiary. W niniejszym artykule podpowiemy, jak umeblować swoje pomieszczenie zabytkowymi meblami oraz sprawdzimy, gdzie, w jakim stylu najlepiej się sprawdzą.

Czym charakteryzują się zabytkowe meble?

Antyki są zabytkowymi przedmiotami, które mają większą wartość (historyczną, estetyczną itp.). Niektórzy ludzie chętnie kupują dekoracje lub meble w sklepach z produktami tego typu, aby ozdobić nimi swoje mieszkanie, dom. Osoby, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniego sklepu, mogą sprawdzić zabytkowe meble na antiquebeauty.eu, oferowane są tam antyczne dekoracje z XIX/XX wieku, a także meble wysokiej jakości. Takie antyki mogą nadać wyjątkowy charakter pomieszczeniom. A w jakim stylu można urządzić wnętrze z zabytkowymi meblami? W poniższej części artykułu opiszemy kilka wybranych.

Co cechuje styl vintage?

Antyczne meble byłyby odpowiednie w tym stylu, ponieważ vintage charakteryzuje przeszłość z XIX i XX wieku. Niektórzy powiadają, że przedmioty w tym nurcie posiadają duszę. Co to oznacza? Meble z tamtego okresu przetrwały próbę czasu, niosąc ze sobą pamięć historyczną.

Styl vintage posiada klasyczny design, więc doskonale sprawdzi się w dużych, przestronnych salonach. Warto także odpowiednio dopasować kolory mebli do takiego pomieszczenia, aby zbytnio go nie przytłaczały.

Jeśli posiadamy meble, z których nie korzystaliśmy wiele lat, możemy nimi udekorować nasze mieszkania w tym stylu. Stare przedmioty stały się często wykorzystywane przy aranżacji różnych pomieszczeń, dzięki czemu nadają klasyczny klimat, ale także przywracają wspomnienia.

Warto dodać, że vintage kocha grafiki, wzory, pepitki. Jeżeli zamierzamy kupić zabytkowe meble w tym nurcie, powinniśmy wyszukać takie, które posiadają wiele ozdób dekoracyjnych.

Czy zabytkowe meble będą odpowiednie do stylu retro?

Ten styl jest w zasadzie podobny do stylu vintage, jednakże będzie się różnił klimatem. Retro charakteryzuje się wspomnieniami. Jeśli zamierzamy udekorować pomieszczenie zabytkowymi meblami w tym stylu, musimy zwrócić uwagę na rodzaj konkretnej dekoracji. Dlaczego? Ta epoka nie lubi wyraźnych kontrastów. Niektóre antyki posiadają elementy ze zróżnicowanymi kolorami i mogą burzyć koncepcje w tym stylu. Zabytkowymi meblami w tym nurcie można urządzić salon, sypialnie i kuchnie.

Czy da się udekorować nowoczesne wnętrze antycznymi meblami?

Do aranżacji wnętrz można wykorzystać antyczne stylizowane sofy i dopasować je do nowoczesnych dekoracji. Takie zestawienie byłoby odpowiednie, jeśli kolorystyka by szła w parze z estetyką. Antycznymi meblami i dekoracjami w tym stylu można udekorować salon, przedpokój, sypialnie.

Aranżacja zabytkowymi meblami w tym nurcie będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ trudno dopasować antyki do nowoczesnych wnętrz. Jednakże jest to możliwe. Dzięki barwom i niektórym elementom dekoracyjnym można uzyskać efekt nowoczesnego stylu. Wystarczy wybrać poszczególne meble nowoczesne i dopasować kolorystycznie do antycznej dekoracji np. lustra.

Comments

  1. Anka

    Jak dla mnie połączenie antyków i nowoczesności to strzał w 10! Wnętrze staje się bardziej przytulne i niebanalne, a przy tym lekkie. Już jeden stylowy element w pomieszczeniu może znacząco poprawić jego estetykę. Dobrze, że ktoś o tym napisał!

  2. Cukier

    Zabytkowe meble są śliczne, ale moim zdaniem trudno jest je wkomponować w pomieszczenie w którym znajdują się nowoczesne elementy. To się po prostu ze sobą gryzie :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *