Skrzynka na piwo plastikowa czy drewniana? Jak transportować butelki?

butelki piwa

Piwo jest bardzo popularnym napojem. Wielu z nas korzystając z promocji, kupuje jego zapas. Bardzo często butelki złocistego trunku mogą stanowić także prezenty dla naszych przyjaciół lub pamiątki z podróży. Jak transportować butelki, by się nie stłukły? Skrzynka na piwo plastikowa czy drewniana – która lepiej się sprawdzi?

Jak sprawdzi się skrzynka na piwo plastikowa?

Plastikowe skrzynki na piwo to najpopularniejsze rozwiązanie służące do bezpiecznego transportowania oraz magazynowania trunku. Wynika to nie tylko z przystępnej ceny, ale i praktyczności takiego rozwiązania. Skrzynki wykonane są z bardzo trwałego plastiku, a ich budowa pozwala na odseparowanie butelek, by zapobiec obijaniu się ich podczas transportu. Dodatkowo wybór modelu dedykowanego danemu typowi butelki pozwala na skuteczne unieruchomienie szkła podczas transportu. Zazwyczaj może ona pomieścić około 12-24 butelki. Plastikowe skrzynki na piwo nie tylko zabezpieczają butelki, ale i pozwalają na zachowanie porządku podczas przechowywania piw, jak i pustych butelek. Zazwyczaj się tak skonstruowane, by móc ustawać jedną na drugiej, dzięki czemu oszczędzamy miejsce potrzebne do zmagazynowania danej ilości butelek. Dzięki specjalnie wyprofilowanym rączkom przeniesienie skrzynki będzie bardzo wygodne, mimo dużego ciężaru. Gdzie kupić plastikowe skrzynki na piwo? Najłatwiej zrobić to w Internecie. Istnieje także możliwość wypożyczenia skrzynki ze sklepu. Najczęściej wymagana jest do tego kaucja.

Czy dobrym wyborem jest skrzynka na piwo drewniana?

Kolejną bardzo popularną opcją jest wykorzystanie drewnianych skrzynek na piwo. Najczęściej są one stosowane jako opakowanie na prezent składający się z kilku butelek piwa. Na rynku istnieje bardzo szeroka gama tego typu produktów. Znaleźć można wiele rozmiarów, modeli, a także kolorów tego typu skrzynek na piwo. Dużą popularnością cieszą się spersonalizowane skrzyneczki na piwo. To także bardzo dobre rozwiązanie kiedy zabieramy trunki na wycieczkę czy spotkanie ze znajomymi. Warto jednak podkreślić, że to rozwiązanie się sprawdzi się do transportu oraz przechowania kilku butelek. Na rynku bardzo trudno znaleźć modele pozwalające na bezpieczne przenoszenie kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk. Wynika to z braku dużych skrzynek pozwalających na odseparowanie pojedynczych sztuk. Korzystanie z drewnianych skrzynek, nieprzystosowanych do przenoszenia piwa możne doprowadzić do potłuczenia butelek. Dodatkowo warto podkreślić, ze duże skrzynki wykonane z drewna będą dużo cięższe niż plastikowe, dlatego przenoszenie wypełnionej pełnymi butelkami może przysporzyć wielu kłopotów.

Skrzynka na piwo plastikowa czy drewniana – którą wybrać?

Jak możesz zauważyć, wybór rodzaju skrzynki na piwo uzależnione jest od Twoich potrzeb oraz sposobu wykorzystania skrzyneczki. Gdy chcesz transportować i przechowywać większe ilości napoju zdecyduj się na bardzo uniwersalną, wytrzymałą skrzynkę plastikową. W przypadku transportu kilku butelek lub chęci sprezentowania komuś trunku warto zdecydować się na bardzo eleganckie drewniane skrzynki.

Warto także pamiętać, że piwo powinno być transportowane i przechowywane w określonych warunkach. Najważniejszymi czynnikami są niska temperatura oraz ciemność. Dzięki temu napoje będą mogły zachować pełnię swoich walorów smakowych, zapachowych oraz kolorystycznych przez dłuższy czas.

Comments

  1. Anetka

    My wozimy i przechowujemy w plastikowych skrzynkach. Drewniane same w sobie są ciężkie. nie ma co dźwigać. Plastikowe wcale nie są mniej wytrzymałe, a przynajmniej tyle nie ważą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *