Jaki kupić alkomat do użytku własnego?

alkomat do użytku własnego

Jeżeli jesteś kierowcą to niezależnie od tego czy zdarza Ci się często spożywać alkohol, czy pijesz go jedynie sporadycznie powinieneś wyposażyć się w alkomat do użytku własnego, który uchroni Cię przed wieloma przykrymi konsekwencjami. To niewielkich rozmiarów urządzenie pozwoli uniknąć ważnych w skutkach pomyłek, musisz jednak wiedzieć czym kierować się w wyborze alkomatu osobistego. Jaki kupić alkomat do użytku własnego?

Alkomat na własny użytek – jak działa?

Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu praktycznie dyskwalifikuje Cię z roli kierowcy, pozornie niewielkie różnice ilości promili we krwi mają ogromne znaczenie podczas kontroli drogowej. Chcąc uniknąć błędów, które mogą skutkować tragicznym wypadkiem, konsekwencjami natury prawnej zainwestuj w alkomat na własny użytek. To popularny sprzęt nie tylko wśród fanów motoryzacji, każdy rozsądny kierowca powinien mieć w zanadrzu urządzenie, które pozwoli wykonać pomiar ilości alkoholu zawartego w wydychanym powietrzu.

Alkomat osobisty to małe urządzenie służące do szybkiego sprawdzenia stanu trzeźwości. Wiele alkomatów do użytku własnego posiada, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, szeroki zakres funkcji, dzięki czemu możesz dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Czym kierować się w wyborze alkomatu osobistego?

Decydując się na zakup alkomatu do użytku własnego postaw na urządzenie, którego dokładność sięga setnych części promila, dzięki czemu zawsze będziesz miał pewność, że alkomat w poprawny sposób weryfikuje Twój stan trzeźwości. Istotne, aby alkomat na własny użytek nie zaniżał wyników badania, błędny pomiar może Cię wiele kosztować.

alkomat osobisty

Wybierając alkomat do użytku własnego stawiaj jedynie na producentów sprawdzonych marek, którzy oferują sprzęt wysokiej jakości. Zapomnij o alkomatach jednorazowego użytku, tego rodzaju urządzenia nie dają gwarancji przeprowadzenia wiarygodnych pomiarów. Nigdy nie kupuj też alkomatów używanych, ponieważ nie wiesz, czy poprzedni właściciel prawidłowo korzystał z urządzenia.

Jaki kupić alkomat do użytku własnego?

Rynek oferuje szeroki wybór alkomatów do użytku osobistego, jednak specjaliści w tym zakresie zgodnie polecają alkomat z sensorem elektrochemicznym lub półprzewodnikowym. Ten pierwszy cechują miarodajne wyniki, czynniki zewnętrzne mają tutaj niewielki wpływ na ich działanie.

Alkomaty podręczne półprzewodnikowe są nieco tańsze niż alkomaty elektrochemiczne, to najpopularniejsze alkomaty do użytku własnego wybierane przez kierowców, zawsze jednak przestrzegaj zasad prawidłowego użytkowania sprzętu zgodnie z zaleceniami producenta.

Pamiętaj o regularnej kalibracji alkomatu. Zaletą alkomatu elektrochemicznego jest to, że serwis należy przeprowadzić co 400 do 500 wykonanych pomiarów, nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy. Alkomat na własny użytek półprzewodnikowy zazwyczaj trzeba kalibrować częściej, co 200 do 300 pomiarów i nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *