Jak urządzić sypialnię? Wybieramy nowoczesne meble do sypialni!

Jasna sypialnia

Sypialnia powinna służyć wypoczynkowi, co jednak nie wyklucza designerskiego wnętrza. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię oraz jak dobrać meble i dodatki.

Aranżacja sypialni – sprawdzone wskazówki

To, jak ostatecznie będzie wyglądać aranżacja Twojej sypialni, zależy głównie od jej wymiarów, rozkładu pomieszczenia, a także stylu, jaki preferujesz. My mamy jednak kilka wskazówek, które sprawdzą się niezależnie od innych czynników.

Najważniejsze są kolory. Powinny być w ciepłym odcieniu (i tu, jako ciekawostkę dodamy, że szarość również może być „ciepła”), a także neutralne, spokojne. To nie miejsce na to, aby eksperymentować z mocną czerwienią czy energetyczną pomarańczą. Agresywne barwy nie będą sprzyjać wypoczynkowi. Co nie oznacza oczywiście, że musisz całkowicie z nich rezygnować, niech baza, czyli ściany i meble, będzie uniwersalna.

Druga kwestia to oświetlenie. Sypialnia to nie odpowiedni pokój na praktyczne oprawy sufitowe. O wiele lepszym rozwiązaniem będą kinkiety ścienne lub lampy wiszące, które dają delikatne, rozproszone światło. Nie zapomnij również o lampkach nocnych, stojących, dzięki którym wieczorne czytanie stanie się przyjemnością.

Natomiast trzecia wskazówka dotyczy telewizora. Wiemy, że wieczorne oglądanie filmów w łóżku stanowi kuszącą perspektywę, my jednak odradzamy umieszczanie tego urządzenia w sypialni. Jak wiadomo, światło niebieskie nie jest dobre na sen, więc po co kusić los?

Meble do nowoczesnej sypialni

Szukasz mebli do nowoczesnej sypialni? Nasza pierwsza rada brzmi: postaw na minimalizm. Im mniej mebli, tym lepiej. Idealnie byłoby zakupić jedynie łóżko, szafki nocne i szafę. Wiemy jednak, że czasami pomieszczenie to zamienia się jednocześnie w garderobę i główne miejsce do przechowywania. Wtedy postaw na niskie komody z szufladami, które nie przytłoczą przestrzeni.

A jakie propozycje nowoczesnych mebli warto wziąć pod uwagę? Bardzo dobrze sprawdza się tu styl skandynawski, czyli połączenie drewna, bieli i szarości, wszystko opakowane w proste, geometryczne formy.

Do bardziej modernistycznych mebli doskonale pasować będzie tapicerowane łóżko i… miękki fotel uszak w mocniejszym kolorze. A jeśli wolisz bardziej industrialne wnętrza, to co powiesz na łóżko z palet i półki ze skrzynek na owoce? To dość kontrowersyjne rozwiązanie, ale wygląda designersko.

Możesz też zrezygnować z łóżka na rzecz grubego materaca. Choć kojarzy się to z rozwiązaniami znanymi z czasów studenckich, w niewielkich mieszkaniach może się dobrze sprawdzać.

Dodatki, tekstylia do sypialni

A teraz zapamiętaj jedną, najważniejszą rzecz. To tekstylia dodają przytulności pomieszczeniu, mogą też nadać mu taki charakter, jaki chcesz. Długie firanki i ciężki zasłony zamiast praktycznych rolet, narzuta na łóżku, poduszki, a także dywan. One sprawią, że nawet najbardziej „zimna” aranżacja nabierze ciepła.

Jak zaznaczaliśmy, przy pomocy dodatków, możesz też określić charakter sypialni. Niech one będą w ulubionych przez Ciebie kolorach, wzorach. A jeśli się okaże, że Ci się znudzą lub będą rozpraszające, ich wymiana będzie znacznie tańsza i szybsza niż mebli. Na tym polu możesz zaszaleć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *