Rodzaje bluzek damskich. Jak dopasować bluzkę do sylwetki?

Bluzka dopasowana do sylwetki

Nie każda kobieta może się pochwalić perfekcyjną sylwetką, do której bez problemu dobierze odpowiednią bluzkę. Panie o większych gabarytach lub bardziej problematycznej figurze, muszą wybierać bluzki w takich fasonach, aby zakrywały mankamenty i zachowały odpowiednie proporcje. Jakie rodzaje bluzek damskich pozwolą wyglądać modnie i stylowo? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Sylwetka gruszki

Ten rodzaj sylwetki dotyczy wąskich ramion, szerokich bioder i małego biustu. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą bluzki dodające objętości w ramionach oraz w biuście. Absolutnie odpadają idealnie dopasowane i przylegające do ciała materiały, gdyż w znacznym stopniu, uwidocznią te dysproporcje. Kobiety o takiej sylwetce powinny wybierać bluzki z falbanami, marszczeniami i różnego rodzaju ozdobami. To optycznie zwiększa biust i poszerza ramiona. Dekolt nie powinien być głęboki, wystarczy taki w kształcie łódki. Dobrze sprawdzą się poziome pasy, dzięki którym góra będzie wydawać się szersza i bardziej proporcjonalna. Warto wybierać bluzki, które będą dopasowane do talii i podkreślą największy atut tego typu sylwetki.

Sylwetka klepsydry

Taka figura uważana jest za ideał kobiecej sylwetki. Pełny biust, szersze biodra i wąska talia. Kobiety o takich proporcjach powinny wybierać bluzki podkreślające biust i modelujące ramiona. W tym wypadku sprawdzą się proste fasony z dekoltami w kształcie litery „V”, dzięki czemu ramiona optycznie wyglądają na smuklejsze. Nie są zalecane bluzki z golfem czy ze zdobieniami na wysokości bioder. Bluzki oversize też nie będą najlepszym wyborem. Najlepszymi fasonami będą również takie, które podkreślą wąską talię.

Sylwetka jabłka

Okrągły brzuch, duży lub średni biust, pełne biodra, duże uda i szczupłe łydki. To pełen opis figury jabłka. Kobiety z taką sylwetką powinny nosić bluzki z nieco wyżej zaznaczoną talią o szerokich rękawach. Idealnym rozwiązaniem, będą bluzki rozszerzane ku dołowi. Dekolt z pionową linią, sięgający poniżej obojczyka, optycznie wysmukli sylwetkę. Kardigany, narzutki, żakiety i wszystkie inne przedłużane bluzki to obowiązkowe pozycje w szafie każdej kobiety o takiej figurze. Długość może sięgać nawet za pośladki, co wydłuża i wysmukla sylwetkę. Fasony powinny być luźne, niezapinane z przodu i z lejącymi brzegami. Należy unikać wszelkiego rodzaju bluzek, które uwidaczniają talię. Krótkie marynarki, bolerka, ramoneski itp. z wąskim pasem, taliowane i obcisłe koszulki, to najgorsze co może założyć kobieta o figurze jabłka. Golfy i mocno zabudowane bluzki czy bluzki na cienkich ramiączkach, również muszą zniknąć z szafy.

Zatem przy wyborze bluzki odpowiadającej określonej figurze, pamiętajmy o podstawowych zasadach. Krój pionowy i ukośny wysmukla, a poziomy poszerza. Stosując się do powyższych tricków, na pewno uda się wybrać odpowiednią stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *