Jak schudnąć bez wyrzeczeń?

jak-schudnac-bez-wyrzeczen

Czy można schudnąć bez wyrzeczeń? To zależy od tego, co nazywasz wyrzeczeniem… Aby schudnąć, musisz podjąć jakieś działanie. Czasem będzie to całkowita zmiana diety, a czasem jedynie ograniczenie niektórych posiłków lub uprawianie sportu. Podpowiadamy, jak schudnąć bez drastycznych zmian.

Co jeść, żeby schudnąć?

Nie da się ustalić jednego, uniwersalnego planu diety dla wszystkich. Jednak jeśli chcesz schudnąć, z pewnością powinieneś zacząć od przeanalizowania swoich posiłków. I nie oznacza to, że musisz od razu zrezygnować z wszystkich smacznych potraw! Wystarczy, że zastąpisz je innymi – podobnymi, o bogatszym składzie. Na przykład zamiast ziemniaków na obiad, zjedz ryż, makaron lub kaszę, najlepiej jak najmniej przetworzone z wysoką zawartością błonnika. Słodycze zastąp owocami, a zamiast orzeszków z solą czy miodem, wybieraj te bez dodatków. Pamiętaj, że każda dieta powinna być dla ciebie przyjemna i smaczna, w przeciwnym razie szybko wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych.

Bardzo ważne jest także regularne spożywanie posiłków, wbrew pozorom na diecie nie powinieneś się głodzić. Głód powoduje chęć spożycia produktów, które są tzw. zapychaczami – na chwilę stłumią nieprzyjemne uczucie, ale nie dostarczą do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Pamiętaj również o piciu dużej ilości wody, która jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów fizjologicznych, a w dodatku wypełnia żołądek i ogranicza uczucie głodu.

Ćwiczenia na schudnięcie

Odpowiednia dieta to nie wszystko, aby schudnąć, przede wszystkim trzeba się ruszać. Jednak nie musisz od razu zacząć ćwiczyć na siłowni, czasem nawet malutkie kroki w jakimś kierunku mogą doprowadzić do wielkiej zmiany… Dlatego znajdź sport, który cię interesuje. Możesz biegać, uprawiać nordic walking, pływać, tańczyć, a nawet maszerować. Ważne jest, aby robić to regularnie i traktować to jak przyjemność, a nie przykry obowiązek. Taką aktywność możesz również zaproponować swoim znajomym, wspólne ćwiczenia na pewno będą przyjemniejsze, a w dodatku będziecie się wzajemnie pilnować, aby ćwiczenia odbywały się regularnie. Warto również zainstalować jakąś aplikację, która mierzy twoje sportowe wyniki, a tym samym motywuje do dalszego działania. Najlepiej sprawdzają się aplikacje, które nie tylko pokazują przebyty dystans, ale również spalone kalorie i inne szczegółowe dane.

jak-schudnac-sport

Jak robić zakupy?

Powyższe wskazówki wydają się dość proste, jednak nie zawsze łatwo je wprowadzić w życie. Dlatego, zanim zaczniesz się odchudzać, powinieneś poznać kilka prostych tricków, które ci w tym pomogą. Przede wszystkim zakupy zawsze rób z gotową listą potrzebnych produktów, najlepiej w małych, osiedlowych sklepach. Istnieje wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że kupisz coś, na co masz akurat ochotę, a nie to, czego potrzebujesz. Dzięki temu nie tylko będziesz konsekwentny w swojej diecie, ale również zaoszczędzisz.

Poza tym nie rób zakupów, gdy jesteś głodny. W takim stanie zazwyczaj kupuje się dużo więcej, w tym dużo mniej zdrowych produktów. Pod żadnym pozorem nie kupuj także gotowych dań, które zazwyczaj obfitują w tłuszcze i konserwanty, a produkty w puszkach zastąp tymi świeżymi i zdrowymi, bez kalorycznych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *