Gdzie zjeść w Szczyrku? Restauracje w Szczyrku

Jesteś w Szczyrku i nie wiesz, gdzie można zjeść coś dobrego? Wartych uwagi restauracji nie brakuje w tej miejscowości. Zapraszamy na ich szybki przegląd.

Beskid Sport Arena

Dla tych, którzy lubią urozmaiconą kuchnię, ważne jest to, by w restauracji był duży wybór, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Restauracja w Szczyrku, w której samodzielnie skomponujesz jedzenie to Restauracja Beskid Sport Arena, mieszcząca się w budynku dolnej stacji kolei linowej. Jadłospis oparty jest na regionalnej beskidzkiej kuchni. Zmarznięci narciarze, którzy zawitają tu prosto ze stoku, mogą rozgrzać się przy kawie, czekoladzie lub grzańcu. Niektóre serwowane dania, na przykład pierogi, robione są domowym sposobem.

Stara Karczma

Stara Karczma to coś dla tych, którzy chcą poczuć lokalny koloryt – tradycyjny wystrój, góralska muzyka i regionalne potrawy składają się na wyjątkową beskidzką atmosferę. Ale o jakich góralskich potrawach mowa? Ano, znojdzies tu, panocku, takie smakowite dania jak kwaśnica po góralsku, żurek szczyrkowski, ręcznie robione pierogi i wiele innych. Jednak specjalnością zakładu są giczki jagnięce i pieczony udziec barani, który może zostać podany w całości.

Gościniec Salmopolski

W tej restauracji możesz poczuć się bardziej kameralnie. Jeśli chodzi o kuchnię, to słynie ona przede wszystkim z dań rybnych. Skosztujesz tu jesiotra, suma, karpia, pstrąga źródlanego. Ryby pochodzą z własnej hodowli. Przyrządza się je na rozmaity sposób, więc na pewno nie będziesz mieć powodu, aby narzekać na nudę – będziesz mógł spróbować między innymi rosołu z jesiotra, jesiotra wędzonego na ciepło czy tatara z pstrąga.

Markowa Destylarnia

W restauracji o tej oryginalnej, niecodziennej nazwie, menu zmienia się wraz z porami roku. Znajdziesz w nim przede wszystkim grzyby (zwłaszcza borowiki i maślaki) oraz sery z Beskidu Żywieckiego. Menu może nie oferuje bardzo wielu możliwości, ale za to są one zróżnicowane.

Pierogarnia Bracka

Jeśli nabierzesz apetytu na pierogi, to to jest właśnie miejsce, które powinieneś odwiedzić. Lokal cieszy się bardzo dobrą renomą (niektórzy wręcz twierdzą, że są tu najlepsze pierogi na Śląsku). Duże zróżnicowanie rodzajów serwowanych pierogów, a do tego niskie ceny przemawiają na korzyść tej restauracji.

Huta Smaków

Kolejna z restauracji oferujących beskidzkie dania regionalne. Możesz tu spróbować między innymi kwaśnicy beskidzkiej i dorady z grilla z cukrowym groszkiem i kalafiorem. Dodatkowo restauracja oferuje też szeroki wachlarz win. Na pewno uwagę zwraca również sam wystrój łączący tradycję i nowoczesność – składają się na niego drewniane stoły, ceglane ściany i metalowe zdobienia.

Gospoda Polska

Gospoda Polska należy do największych góralskich restauracji w Polsce – ma aż 350 miejsce w środku i dodatkowe 150 na zewnątrz. W dodatku jest zbudowana w tradycyjny sposób, bez użycia gwoździ i kryta strzechą. Menu jest bogate i bez problemu powinno ci się udać znaleźć coś dla siebie. Restaurację często odwiedzają znane osoby, o czym świadczy znajdująca się tu galeria odcisków dłoni sławnych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *