Skrzynki na piwo, czyli jak transportujemy i przechowujemy piwo w butelkach?

Butelki po piwie

Transportowanie piwa w butelkach jest nieco wymagające. Aby szklane butelki nie uległy stłuczeniu, należy przechowywać je w specjalnych warunkach. Odpowiednie do tego są skrzynki na piwo, nie wszystkie jednak są tak samo wytrzymałe. O czym należy pamiętać, przewożąc butelki z piwem? Jak wybrać odpowiednie skrzynki plastikowe?

W czym transportować piwo?

Przy transportowaniu szklanych butelek należy zachować szczególną ostrożność. Nie mogą być one przewożone „luzem”, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Szkło to delikatny materiał, który może ulec stłuczeniu, takie butelki należy więc w odpowiedni sposób unieruchomić, by nie ruszały się podczas jazdy czy przenoszenia. Skrzynka na piwo to dość specjalistyczny produkt (więcej o nich pisze producent Bekuplast), który umożliwia bezpieczne transportowanie szklanych butelek. Czym charakteryzują się takie pojemniki?

Skrzynki na piwo – czym się wyróżniają?

Do transportowania piwa używa się skrzynek przegrodowych. Każda butelka ma więc swoje miejsce. Zastosowanie przegródek unieruchamia je, zabezpiecza przed nagłymi wstrząsami podczas przewozu. Butelki z piwem nie stykają się ze sobą, minimalizowane jest ryzyko, że ulegną stłuczeniu. Ponadto takie skrzynki przegrodowe powinny być przeznaczone zarówno do ręcznego przenoszenia, jak i do przenośników automatycznych. Większość pojemników plastikowych uznanych producentów, wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty na ręce, dzięki którym przenoszenie ciężkich skrzynek z piwem jest wygodniejsze.

Przeważnie skrzynki na piwo mają 20 gniazd. Są one dostosowane do wielkości butelki. Inne pojemniki będą odpowiednie do transportowania piw 0,5-litrowych, a inne do przewożenia mniejszych butelek o pojemności 0,33 l. Istotne jest także to, z czego zostały wykonane takie pojemniki. Niektórzy producenci wykorzystują do tego polietylen wysokiej gęstości, czyli HDPE. Wyróżnia się on wyjątkową wytrzymałością i odpornością, a ponadto podlega w 100% recyklingowi.

Jak wybrać skrzynki na piwo?

Przy wyborze skrzynek transportowych na piwo, warto kierować się bezpieczeństwem przewożonych produktów. Należy więc zwrócić uwagę, czy takie pojemniki zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa, czy są odporne na uszkodzenia i działania skrajnych temperatur. Istotne są ergonomiczne uchwyty, możliwość układania skrzynek jedna na drugiej bez obaw, że z siebie spadną. Wybrane skrzynki muszą być solidne, by wytrzymały znaczne obciążenia, a przy tym zabezpieczyły butelki przed stłuczeniem.

Jak transportować piwo?

Oprócz samych skrzynek transportowych należy pamiętać o tym, w jakich warunkach piwo powinno być przewożone. Duże znaczenie ma tu temperatura i światło. Aby piwo zachowało swój wyjątkowy smak, powinno być transportowane w niskiej temperaturze. Nie może też przebywać w miejscu jasnym, nasłonecznionym. Przewożenie alkoholu jest nieco wymagające, dlatego należy zadbać o to, by transport butelek został zrealizowany w odpowiednich skrzynkach przegrodowych oraz przy spełnieniu określonych wytycznych.

Comments

  1. Grześ

    Trzeba przyznać, że przewożenie piwa to istotna kwestie i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od zapewnienia odpowiednich warunków transportu w tym przypadku. Myślę, że przede wszystkim producenci piw kraftowych zwracają na takie rzeczy uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *