Skrzynka na piwo plastikowa – co musisz wiedzieć przed zakupem?

plastikowe skrzynki piwa

Transportowanie, jak i przechowywanie sporych ilości piwa dla wielu może być kłopotliwe. Zabezpieczenie ich przed stłuczeniem przy jednoczesnym oszczędzeniu miejsca i wygodzie przenoszenia nie musi być trudne. Rozwiązaniem jest skrzynka na piwo plastikowa. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Zalety plastikowych skrzynek na piwo

Plastikowe skrzynki na piwo to jeden z najpopularniejszych sposobów na przechowanie i transportowanie napojów. Najlepiej wykorzystać przegrodowe modele, które w środku podzielone są na mniejsze sekcje umożliwiające odseparowanie pojedynczych butek od siebie. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne transportowanie butelek, które nie będą obijać się o siebie. Dodatkowo nie rozsypią się one np. po bagażniku. Dzięki temu zniwelowane zostanie ryzyko rozbicia się szkła. Dzięki wygodnym uchwytom możliwe jest przenoszenie piwa w plastikowych skrzynkach, nawet na większe odległości. Są one bardzo lekkie. Za ich istotną zaletę należy uznać łatwość magazynowania piwa. Wiele modeli skrzynek skonstruowanych jest tak, żeby móc ustawić jedną na drugiej, co wpływa na zaoszczędzenie miejsca. Przechowywanie alkoholu w skrzynkach pozwala na zachowanie porządku. Wygląda to dużo estetyczniej, niż kilkanaście lub kilkadziesiąt butelek ustawionych luzem. Za bardzo dużą zaletę uważamy wytrzymałość plastikowych skrzynek. Są bardzo odporne na zniszczenie, a także bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Warto zdecydować się polietylen wysokiej gęstości (HDPE). Jest dodatkowo wytrzymały na skrajne temperatury. Co ważne ulega o w 100% recyklingowi, dlatego nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Na rynku można znaleźć skrzynki w wielu rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać model idealny dla siebie i swoich potrzeb.

Wykorzystanie plastikowej skrzynki na piwo

Plastikowe skrzynki najczęściej wykorzystywane są w hurtowniach, sklepach oraz lokalach gastronomicznych. Mogą także stanowić świetny sposób na transportowanie większej ilości piwa przez nas. Umożliwiają one bezpieczne i wygodne dostarczenie trunków ze sklepu do domu, na imprezę czy wycieczkę. Dodatkowo świetnie sprawdza się jako pojemnik na puste butelki. W poręcznej plastikowej skrzynce będzie bardzo łatwo zabrać je ze sobą z miejsca imprezy, by następnie wyrzuć je do pojemników przeznaczonych na szkło. To także świetna opcja na donoszenie gościom piwa podczas przyjęcia w ogrodzie czy domówki. Ponadto plastikowe skrzynki na piwo mogą stanowić bardzo bezpieczną formę magazynowania piwa przywiezionego z podróży lub kupionego podczas promocji w sklepie.

Gdzie kupić plastikową skrzynkę na piwo?

Plastikową skrzynkę na piwo najłatwiej nabyć przez Internet. Warto w tym celu przejrzeć portale typu Allegro, OLX, czy facebookowy Market Place. Może je dostać także w sklepach spożywczych. Warto jednak wiedzieć, że są one jedynie wypożyczane za kaucją podczas zakupu dowolnego napoju. Poszczególne sklepy mogą mieć wewnętrzne regulaminy udostępniania skrzynek. Można także udać się do mniejszych, osiedlowych sklepików oraz hurtowni spożywczych w celu odkupienia zalegających skrzynek na piwo plastikowych.

Plastikowa skrzynka na piwo – cena

Przy odrobienie szczęścia plastikową skrzynkę na piwo można otrzymać za darmo. Najczęściej ma to miejsce w hurtowniach, które pozbywają się skrzynek, które wyszły z obiegu, a także osiedlowych sklepach, w których zalegają na magazynie. Wzięcie skrzynki z marketu to koszt około 8 – 10 zł. Najdroższą opcją jest zakup jej w sieci. Ceny zaczynają się od około 30 złotych. Dodatkowo należy doliczyć koszty przesyłki. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku możemy mieć największy wybór co do rozmiaru skrzynki czy jej koloru. Dodatkowo pojemniki z hurtowni czy sklepów mogą posiadać na siebie logo producenta, co dla niektórych osób może być dużą wadą.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *